O agresivite islámu

Autor: Rastislav Strhan | 5.11.2015 o 8:00 | (upravené 11.11.2015 o 9:05) Karma článku: 4,60 | Prečítané:  1337x

Hodinový blog z vlaku začiatok 9.03 Napísaný ako druhý po rozhodnutí o vytvorení hodinového blogu. Práve časť  diskusie o utečencoch ma viedla k grafologickému výkonu ...  

Impulzom pre hodinový blog bola moja účasť v diskusii na tému utečencov. Tam som strávil veľa času a prečítal si veľa argumentov a oveľa viacej fráz a demagogických hesiel na tému islamu. Jednou z často sa opakujúcich dogmatických hesiel je heslo o vrodenej prirodzenej agresivite islamu a bezpečnostného rizika utečencov ako prirodzeného dôsledku tejto agresivity. DO protikladu je stavané mierumilovné západné obyvateľstvo, ktoré sa snaží žiť svoj život a nesnaží sa svoju vieru šíriť agresívnym násilným spôsobom.

Nuž táto fráza sa veľmi ľahko povie a veľa ľudí jej veľmi ľahko uverí, pretože videlo moslimských teroristov, zábery z Islamského štátu a spomenulo si na dvojičky. Skúsme si však pripomenúť niekoľko faktov z nedávnej histórie tohto mierumilovného obyvateľstva.

  • Pred 101 rokmi začali európske veľmoci konflikt, ktorého dôvodom bola snaha zmeniť rozdelenie moci vo svete (imperializmus) a ktorého hybnou silou boli práva národov na primerané postavenie vo svete (nacionalizmus). Vojaci týchto armád odchádzali do boja v mene boha, jeho syna Ježiša a ich reprezentantov na zemi (kráľa, cisára, politických predstaviteľov). Do tejto vojny sa aktívne zapojila jediná moslimská veľmoc Turecko, kým ostatné moslimské krajiny boli angažované iba ako koloniálne územia európskych veľmocí. Veľká vojna ako sa volala si vyžiadala tuším 20 mln. Životov vrátane státisícov moslimov
  • Na konci Veľkej vojny sa v jednej z Európskych krajín dostala k moci ideológia, ktorá hovorila, že v spoločnosti existuje nadriadená trieda, ktorá má právo určovať pravidlá a rozhodovať o osudoch ostatných tried. Táto ideológia sa postupne rozšírila aj v iných oblastiach sveta, pričom niektoré prvky sociálneho a represívneho systému prevzali aj moslimské krajiny, častokrát v prepojení na islamsku vieru (viď Líbya). Táto čisto európska a západná ideológia – komunizmus – spôsobila mimo vojnových konfliktov smrť desiatok miliónov vlastných občanov.
  • V chaose po Veľkej vojne vznikla ideológia, že existuje nadradená rasa, národ, skupina ľudí v národe, ktorá má právo rozhodovať o osude iných národov, skupín obyvateľstva a má právo. Riadením vývoja sa táto dostala k moci v rôznych krajinách a našla prívržencov v mnohých krajinách. Aj keď v mnohých smeroch bola islamu blízka a pre islam atraktívna ide o čisto európsku, západnú ideológiu, ktorej výsledkom sú milióny mŕtvych obyvateľov európy
  • Veľké západné ideológie vyvolali konflikt medzi sebou a s ostatnými západnými veľmocami, ktorý dostal názov 2. svetová vojna. Tento konflikt bol najkrvavejším konfliktom v histórii a ktorý stal životy tuším 40 mln. Obyvateľov. V mnohých krajinách išli do bojov na jednej či druhej strane vojaci v mene božej vôle a v mene boha (v tej robotníckej časti dostal meno Stalin). Naopak moslimské krajiny boli do konfliktu vtiahnuté najmä ako koloniálne územia európskych mocností.

SKUTOČNE SI môžeme dovoliť niekoho označiť za agresívneho???????

OKEJ  predbehnem opakovanie argumentu, že to je minulosť, že už sa také nedeje a že naša spoločnosť nie je založená na náboženstve....

Verím, že minimálne polovica ľudí, ktorých tento argument napadol má maslo na hlave. Stačí aby si spomenuli svoje postoje, ktoré vyjadrovali keď začala vojna v Iraku, počas arabskej jari 2011 a pri konfliktoch v Líbyi a Sýrii. Či neboli vtedy američania tými najväčšími agresormi, Obama, Bush atď najväčším vojnovým zločincom? Či to nebolo celé zorganizované CIA a jej európskymi prisluhovačmi v záujme peňazí, ziskov a podobne.

OKEJ predbehnem argument, že predsa to sa nedeje v mene boha a náboženstva....

Posledný americký prezident, ktorý neskladal sľub na bibliu bol Theodore Roosevelt pred vyše 100 rokmi. Ak americký prezident po prísahe na bibliu začal vojnu v Iraku, Líbyi, Sýrii, Tramtárii, čo zradil??? Svoju vieru alebo bibliu??? Skúste to prosím vysvetliť pri svojej argumentácii o „mierumilovnosti“ kresťanstva obyčajnému agresívnemu moslimovi.

OKEJ topiaci sa slamky chytá... to je Amerika Slovensko je iné , Slovensko žiadnu vojnu nezačalo, ľudia sú veriaci a bibliu rešpektujú vo svojom správaní.

Opomeniem to, či sa ľudia správajú v súlade s cirkevnými požiadavkami (medzi predajom kondómov a počtom katolíkov na Slovensku je zjavný nepomer ;o). Ale ja som nečítal o agresivite nejakej odnože, skupiny, islamistov v nejakej krajine... ja som čítal o agresivite islamu. Ak chceme  teda byť úprimný k sebe a k islamu buď porovnávajme kresťanský svet a islamský svet a náš výsledok nebude dobrý alebo rozdeľme skupiny v rámci islamu aj v rámci kresťanského sveta.

Tak ako sa prezentuje tento argument je iba prázdnym demagogickým odkazom.

9,52 termín dodržaný 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?