Hodinový blog štartuje....

Autor: Rastislav Strhan | 27.10.2015 o 11:23 | Karma článku: 1,78 | Prečítané:  498x

jedného dňa o 8:26 vo vlaku.... Musím sa ospravedlniť všetkým za to, že ich budem otravovať svojim grafomanskými výplodmi, ale musím to urobiť.

 Opäť som si večer sadol k dôležitej a súrnej práci a pred jej začiatkom som si iba zbežne pozrel nejaké správy a klikol som na diskusiu. A bol som v tom opäť.... keď som išiel o jednej v noci späť neurobil som na súrnej a dôležitej práci ani čiarku, mal som však za sebou asi 20 príspevkov do diskusie na tému utečenci.

Nie je to prvá recidíva v mojom prípade. Už sa mi podobné problémy stali a to opakovane. Našťastie patrí vďaka pánovi Ballovi a redakcii sme, že zaviedli systém Piano, ktorí umožňuje iba 3 príspevky (okej v mojom prípade 9, pretože som si vytvoril dve alter ego kontá), Tie spravidla v priebehu hodiny miniem a môžem sa opäť venovať užitočnejšej práci ako vypisovanie stupidných myšlienok na web. Redakcia sme urobila ešte jedno pozitívne rozhodnutie pre mňa a to pri mnohých „citlivých“ témach diskusiu vôbec nepovolila. Pre mňa dobré rozhodnutie možno nebolo dobré pre SIS, ktorá v diskusiách mohla ľahko identifikvoať zahraničných agentov, extrémistov a potenciálne nebezpečných ľudí.

Nanešťastie som objavil konkurenčný denník pravda.sk, ktorý takýmto spôsobom diskusiu neobmedzuje. A začalo ďalšie kolo mojich recidív, či už kvôli Ukrajine, utečenccom, voľbám prezidenta alebo iným veciam, ktoré ma zaujali v obsahu a rozčúlili v diskusii.

Neviem, prečo ma obsah diskusií tak rozčuľuje.

Možno je to kvôli nedostatku inej formy komunikácie a chýbajúcim kecaniam o ničom, ktoré k ničomu neviedli ale človek zabil čas (pri jednej z posledných sme to ukončili tým, že ja zavolám Angele a kamarát Francoisovi a povieme im ako riešiť problém utečencov)..

Možno je to vekom, keď stárnem a začína sa mi zdať, že nechápem svet a ľudí a ľudské predstavy o svete (oci, to neustále zdôrazňovanie potreby loického uvažovania a zvažovania súvislosti a dialektiky, to bol fakt danajský dar)

Možno je to frustrácia z toho, že vidím zlé veci a veci zle, ale nedarí sa mi vytvoriť si svet, ktorí by som dokázal nasledovať (Bože ďakujem Ti za svoju rodinu a za to, že ma drží nad vodou)

Je to jedno.... dôležité je iné, moja práca stagnuje, moja rodina na to dopláca a ja neviem odolať tomu, aby som niečo nepísal ...čo môže encyklopedista grafoman (prepáč oci, ak som sa zaradil po tvojom boku ) robiť v dobe elektronického sveta... písať blog. Už som blogy písal a niektoré dokonca niekto aj čítal (Neviem či sa im páčili, niektoré som si po pár rokoch pozrel a mne sa páčili).

Pri blogovaní môžete stráviť ešte viacej času ako pri diskusií, pretože tu v diskusii pre autora neplatí piano obmedzenie. Preto som si dal jasné pravidlá:

  • Blog budem písať maximálne 1 hodinu vrátane štúdia podkladov (síce sa to prejaví na nepresnostiach a obsahových chybách a vyjadreniach typu zdá sa mi, že ... ) ale viac času nie som ochotný a schopný venovať.
  • V diskusii neodpovedám (takže môžete kľudne kydať a nadávať mi, nebudem odpovedať a väčšinou ani čítať 
  • Opravujem iba vecné chyby, takže všetky nadávky na to, že nejaká gramatická chyba je dôkazom mojej chýbajúcej inteligencie ignorujem. Ja poznám svoju inteligenciu, moje okolie tiež a ostatní ma nezaujímajú
  • Budem sa snažiť písať každý deň, aby som sám seba vyčerpal na najvyššiu možnú mieru. Nebudem písať, keď nebudem na sieti a keď mi nič nenapadne (a žiadna téma nebude v zálohe.
  • Ak pomôžete pri šírení môjho blogu a odporučíte ho ďalej nejakým spôsobom, ktorý je možný budem rád, ale nie je to môj zámer.

Možno sa vám obsah a zameranie mojich blogov nebude páčiť, ale to nie je ich cieľom. Ako som napísal začínam sa strácať v súčasnom svete a mám dojem, že ľudia prestali uvažovať, stratili pokoru voči svetu a životu a chceli by iba užívať a brať výhody. Možno budem niekedy provokovať, pôjdem proti mainstreamu (okolie mi stále vyčíta, že som proti... ), budem hľadať netradičné pohľady. Dúfam, že sa mi podarí aspoň niekoho zaujať a niekomu dostať do hlavy červíka.

9,02 koniec zostal čas napísať si blog na zajtra ;o) 0

P.S.: pretože som hodinový blog na pár týždňov odložil vznikol tento blog dávnejšie a je ´kópiou pôvodného blogu napísaného na začiatku októbra. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?