Ako zbaviť moc gorily? Čítajte bulvár!

Autor: Rastislav Strhan | 1.2.2012 o 12:58 | (upravené 2.2.2012 o 0:40) Karma článku: 6,35 | Prečítané:  1494x

Slovensko je zvláštna krajina. Hrá sa na demokraciu a hrá sa na spravodlivosť. Najmä v politike. Neviem, či by sa gorilovalo na Slovensku keby nebolo mesiac pred voľbami, ale určite by sa gorilovalo menej. Výzvy na odstúpenie bez dôkazov sú rovnako prázdne ako želanie obyčajných ľudí, aby boli v politike čestní ľudia. Jeden problém čestnosti politiky je, či nájdeme na Slovensku 150 čestných ľudí a druhý či aj po pôsobení v politike budú čestní? Ale nie o tom som chcel, ale o tom ako zistiť pravdu o Gorile. Cesta je jednoduchá, je treba prinútiť Pentu, aby povedala úplnú pravdu!

Ako prinútiť vedenie Penty povedať všetko, teda aby vyšlo s pravdou von? Kým totiž oni nepovedia svoju pravdu, celá gorila je iba zmesou rôznych indícií, odporúčaní a námetov, ktoré plne vyhovujú zástancom sprisahaneckých a konšpiračných teórií. Pravdu povediac, mňa gorila skôr príjemne prekvapila! V kruhoch veľkého obchodu sa nepohybujem, ale v zmysle poznania slovenských podmienok som predpokladal, že korupcia v politike asi, možno, pravdepodobne, celkom určite, existuje (nehodiace sa škrtite ;o)

Čo je pre mňa pozitívne na Gorile? Fakt, že nelegálne aktivity sa odohrávajú v konšpiračných bytoch a za prísneho utajenia. Skutočne som si myslel, že finančníci majú konšpiračné byty hlavne z dôvodov sexuálneho mimomanželského vyžitia, nie z dôvodov politicko-ekonomických. Myslel som si, že ak má finančník záujem o korupciu, normálne sa stretne na káve s politikom alebo jeho šedou eminenciou a dohodnú podmienky, za ktorých korupcia prebehne. Fakt, že sa stretnú by nebol ničím výnimočný, pretože predpoklad, že sa spolu stretli na nejakej akcii, aktivite, za legálnych podmienok je na úrovni 99% (týka sa to aj mnohých kandidátov z hnutia 99% ;o))) Ak skutočne potrebujú konšpiračné smsky a stretnutia v konšpiračných bytoch znamená to, že ochranný mechanizmus funguje aspoň do určitej miery.

Prečo som si myslel, že korupciu skrývajú menej? Lebo na Slovensku sa o porušovaní zákona píše verejne a to tak verejne, že si to dokonca ani väčšina ľudí neuvedomuje. Chcete príklad? Úplnou náhodou niekto doniesol jeden z dvoch najčítanejších bulvárnych plátkov na Slovensku. Asi má dobré vzťahy z Pentou sa snaží sa vylepšiť imidž predstaviteľom Penty a na druhej strane hovorí o tom, ako si jeden zo šéfou Penty Haščák postavil v rodnej dedine chatu a heliport. To síce vyznieva ako negatívna informácia, v skutočnosti je to PR. Slovenskému popolvárovi imponuje, keď sa niekto priznáva k svojmu pôvodu, rovnako mu imponuje schopnosť realizovať veľké vecí (v J&T to už pochopili dávnejšie) a nezanedbateľná je aj sociálna stránka - Haščák dal ľudom v rodnej obci prácu.

Aká je ale legislatívna stránka veci? Nuž keby som si prečítal tento článok ako vyšetrovateľ Gorily, okamžite idem za svojim nadriadeným, ukážem mu to a opýtam sa či to môžem overiť. Samozrejme by sa opýtal, čo to má spoločné s Gorilou? A čo by som odpovedal? Šéfe, poznáte slovenské podmienky, neverím tomu, že mu to títo ľudia robili na faktúry, zmluvy, pracovné dohody! Celkom určite ide o čisté finančné transakcie, teda bez platenia povinných odvodov a daní. Ak by sme dokázali, že na jeho súkromnom vlastníctve pracujú ľudia bez potrebných právnych podkladov, mohli by sme ho obviniť z nelegálneho zamestnávania. V Amerike nelegálne zamestnávanie záhradníkov a služobníctva zlomilo krk už nejednému politikovi a finančníkovi. Ak by sa to dokázalo, mal by na krku trestný čin a basu a potom by  sme mu mohli ponúknuť dohodu výmenou za informácie ohľadom Gorily!

Čo môžem robiť ako občan? Nuž najviac čo môžem urobiť je napísať blog. Mohol by som dať trestné oznámenia pre podozrenie z nelegálnej práce a porušenia daňových zákonov. Ale hrozilo by mi, že Penta mi to vráti a riskoval by som podobné vyšetrovanie. A kto nemá nejakú kostru v skrini?

Čo dodať záverom? Neviem čo je pravda, možno sa mýlim a Haščák si všetky pracovné vzťahy pri stavbe svojej chaty ošetril aj právne. Má na to peniaze a má na to aj aparát, ktorý by mu to urobil, na rozdiel od 99%. obyčajných ľudí (tie nové hnutia sú nápadité aspoň v názvoch dostávajú reklamu aj na nechcených miestach ;o)))) Ak tak neurobil nesvedčí to o jeho negatívnych vlastnostiach. Svedčí to iba o tom, že porušovanie zákona je v nás zakorenené tak hlboko, že si niekedy ani neuvedomíme, že nejakým aktom páchame porušenie zákona a trestný čin. Gorila sa líši od nášho osobného života iba objemom v akej sa tieto aktivity realizujú, nie mierou. Občan okráda štát v percentách svojho príjmu, finančníci okrádajú štát tiež v percentách svojho príjmu aj keď ide o desiatky a stovky miliónov €. Môžeme chytiť tých, pre ktorých je to viac ako percento príjmu, ale najmä musíme zmeniť tých 99%. Teda aby 99% ľudí nekradlo a jedno percento okrádalo štát.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?